Infolinia: 83 342 56 81 / 516 46 46 39
e-mail: L@stow.pl

Kategoria C

Najważniejsze informacje dla kandydatów na kierowców kategorii C

Cena szkolenia wynosi 3800 zł brutto
Wariant I - Szkolenie obejmuje 20 godzin fakultatywnych zajęć teoretycznych (godziny lekcyjne) oraz 30 godzin zajęć praktycznych (godziny zegarowe). Koszt szkolenia uwzględnia materiały szkoleniowe oraz egzamin wewnętrzny teoretyczny i egzamin wewnętrzny praktyczny. 
Wariant II - Szkolenie obejmuje 30 godzin zajęć praktycznych (godziny zegarowe). Koszt szkolenia uwzględnia materiały szkoleniowe oraz egzamin wewnętrzny praktyczny. 

Jak rozpocząć szkolenie:  
  1. Należy zrobić badania lekarskie i uzyskać orzeczenie, stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem.
  2. Należy zrobić badania psychologiczne i uzyskać orzeczenie, stwierdzające brak przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
  3. Profil Kandydata na Kierowcę, w skrócie PKK - bezpłatnie uzyskujemy we właściwym Wydziale Komunikacji, w zależności od miejsca zamieszkania będzie to Urząd Miasta lub Starostwo Powiatowe (w Wydziale Komunikacji złożyć należy orzeczenie lekarskie i psychologiczne oraz jedno zdjęcie). -wniosek do pobrania-
  4. Zajęcia teoretyczne, odbywają się w godzinach popołudniowo - wieczornych lub w weekendy, w zależności od ustaleń jakie zapadną na pierwszym spotkaniu grupy szkoleniowej. Zajęcia odbywają się w sali szkoleniowej ośrodka. 
W przypadku wariantu II, bez zajęć teoretycznych, najpierw należy zdać egzamin teoretyczny w WORD (koszt 55 zł) następnie można przystąpić do zajęć praktycznych w OSK (30 godz. jazdy) po czym przystąpić do egzaminu praktycznego w WORD (koszt 278 zł).

Do kursu prawa jazdy kategorii C można przystąpić na 3 miesiące przed osiągnięciem 21 roku życia. Kandydat na kierowcę, który ukończył kurs kwalifikacji wstępnej na przewóz rzeczy może rozpocząć kurs na kat. C na 3 miesiące przed osiągnięciem 18 roku życia.

Status prawa jazdy można sprawdzić na stronie www.info-car.pl